Paykwik Nedir

İnternet ortamında “E-Pin” olarak adlandırılan Paykwik, ön ödemeli olarak satın alınabilen bir sanal karttır. Sanal kart olması, bu konular hakkında pek bilgisi olmayan kişilerin aklını kurcalayabilmektedir. Bu sebeple, Paykwik nedir sorusuna cevap aramaktadırlar.

Elektronik ticaret ve internet sitelerindeki ödeme işlemleri için kullanılan bir sanal kart olan Paykwik, kullanıcılarına oldukça fazla sayıda kolaylık sağlamaktadır. Paykwik’nın benimsediği tek amaç, internet ortamında bulunan kullanıcılarının yaşayacakları deneyimleri sorunsuz bir şekilde yaşamak ve ödemelerini güvenli bir şekilde yapmalarını sağlamaktır.

Paykwik nedir sorusuna cevap arayan insanların merak ettikleri bir başka şey ise, Paykwik’nın nerenin ve kimin ürünü olduğu konusudur. Paykwik, İngiltere merkezli bir sanal karttır. İngiltere’de yer alan Ceresline Voucher Limited Şirketi tarafından tedavül edilmektedir. Paykwik ön ödemeli bir sanal kart olması onu, elektronik para hizmeti olarak da anılmasına sebebiyet vermektedir. Kredi kartı olmayan veya kredi kartı olup da internet üzerinden alışveriş yaparken onu kullanmak istemeyen kişiler, Paykwik sanal kart alarak, kendilerini güvenli alana atmış olmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir